Informace pro rodiče – Škola OnLine

Vážení rodiče žáků 1.-9. tříd,

minulý týden jste od nás mailem obdrželi PIN kód pro vytvoření rodičovského přístupu do Školy OnLine. Pokud jste mail nedostali, a nebo se vám nedaří vytvořit přístup do Školy OnLine, napište mně nebo na skola@hluchak.cz a my vám pomůžeme.

Je nutné, abyste tento přístup do systému měli všichni, protože jsme schopni vám touto cestou předávat všechny důležité informace o vašich dětech a stejně tak o všech akcích, které ve škole probíhají.

Žáci 3.-9. tříd mají svůj vlastní přístup do Školy OnLine, proto jim svoje přihlašovací údaje rozhodně nesdělujte. Vy máte možnost omlouvat absenci, podepisovat některé údaje v žákovské knížce – žáci NE.

Z každé informace, která přichází zpět do školy, je patrné, kdo (rodič nebo žák) ji posílá a kdy ji posílá.

Přihlášením do Školy Online vidíte rozvrh vašeho dítěte na dva dny a pod ním důležité oblasti (Hodnocení, Docházka, Výchovná opatření, Přijaté zprávy, Domácí úkoly).  Ty se dají rozkliknout a uvidíte i podrobnější informace.

Hodnocení – pro blližší informace rozklikněte Hodnocení a poté jednotlivou známku a získáte dokonalý přehled kdy, kým, za co byla známka udělena.

Docházka – absence žáků je provázaná s třídní knihou. Po zapsání absence ve škole se okamžitě objeví tato informace i u vás. Pro bližší informaci rozklikněte Docházku. Když budete omlouvat absenci, tak velmi oceníme, když využijete tuto aplikaci. Je to pro nás mnohem rychlejší, přehlednější než volání telefonem, psaní lístečků nebo mailů. Omluva touto cestou se dostane okamžitě zpět do školy do systému Školy OnLine, který používají třídní učitelé.

Cesta k online omluvence je jednoduchá: nahoře v modré liště Komunikace – Zprávy – Omluvenka. Pak stačí vybrat termín, který omlouváte, napsat důvod a Odeslat omluvenku. Tím je pro vás vše vyřešeno.

Vždy, když se potřebujete vrátit na původní stránku, stačí kliknout na logo Školy OnLine vlevo nahoře.

 

Výchovná opatření – zde se objeví možné pochvaly a poznámky. Po rozkliknutí (oko na začátku řádku) se nabízí možnost podepsat. Prosím o kliknutí na Podepsat, abychom měli zpětnou informaci, že o pochvale nebo poznámce víte.

 

Přijaté zprávy – zprávy ze školy se vám objevují hned po přihlášení. Když je budete chtít číst později a nebo se k nim vracet, najdete je v této části po rozkliknutí.

 

Domácí úkoly – někteří učitelé (především na 2. stupni) budou využívat tuto možnost k zasílání úkolů. Po rozkliknutí se zobrazí zadání a další informace. Odevzdání úkolu nelze udělat z vašeho účtu, ale jedině z účtu žáka (u vás možnost odevzdání úkolu není).

 

Podobné informace ze všech oblastí se dají najít také v horní modré liště. Zde je  možnost si změnit heslo (Správa aplikace – Nastavení – Změna hesla). Pro začátek vám stačí pohybovat se pouze v oddílech pod rozvrhem.  Pouze pro zaslání omluvenky je potřeba využít horní modrou lištu.

 

Úplně nahoře máte možnost využít červený nápis Zprávy a poslat zprávu do školy. Vedle vašeho jména a školního roku je možné kliknout na otazník a využít nápovědu, kterou připravila Škola OnLine. A ještě kousek vpravu jsou dveře na odhlášení ze systému.

 

Když budete chtít vidět celý rozvrh, stačí kliknout na fialové kolečko Kalendář (nahoře). Když se u hodiny v rozvrhu objeví malé zelené Z, tak to znamená, že v této hodině bylo vaše dítě hodnoceno. Když se tam objeví malé modré I, je tam nějaká informace k vyučované hodině.

Znovu opakuji, že na původní stránku se dostanete po kliknutí na logo Škol OnLine.

 

Budete-li něco dalšího potřebovat, napište,  nebo zavolejte. (skola@hluchak.cz, 581 031 301)

 

Pavel Křivohlávek

Mohlo by vás zajímat...