Exkurze do Prahy – 8.C

Dne 24 září se vydala třída 8. C s paními učitelkami Ondráčkovou a Pavlíkovou na dvoudenní exkurzi do Prahy. Další fotky na https://hluchakfoto.rajce.idnes.cz/2019_8.C_v_Praze/

Klasické historické památky ( Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem atd.) většina dětí znala, ale na Vyšehradě , kde se kromě nejstaršího sídla českých panovníků nachází i hřbitov významných českých osobností, byli všichni poprvé. Pro mnohé byla určitě zajímavá návštěva Židovského muzea, kde se děti v dílně seznámily s tradicemi Židů- poznaly tóru, zjistily, co je to košer jídlo, pesach, a zkusily si , jak vypadá židovská svatba. Určitě se jim tyto nabyté vědomosti budou hodit v 9. ročníku, kde se v dějepise budou učit o holocaustu a řada z nich navštíví bývalý koncentrační tábor v Osvětimi.

Pověst o Golemovi děti znaly a navštívily Staronovou synagogu ( chlapci dle židovských zvyklostí s pokrývkou hlavy- kipou), kde má prý být uložen. Na židovském hřbitově je pochován jeho údajný tvůrce- rabi Lo´´w, jehož hrob jsme také viděli.

Dva dny v Praze byly hodně nabité, vždyť jsme taky nachodili asi 26 kilometrů, ale určitě jsme si je užili a Praha nás mnohé opět okouzlila.

Mgr. Ilona Pavlíková

Mohlo by vás zajímat...