Vánoční hvězda

Vážení rodiče ,

blíží se nám kouzelný vánoční čas, čas dobrých skutků i zamyšlení.

Rádi bychom se letos připojili do charitativní sbírky Vánoční hvězda, kterou pořádá Šance Olomouc o.p.s. Výtěžek z prodeje těchto vánočních květin je určený na léčbu onkologicky nemocných dětí. Sbírku organizují vyléčené děti se svými rodinami, zdravotní personál a všichni s dobrým srdcem. Letošní výtěžek, který zůstává jako předešlé peníze v regionu, bude využitý na humanizaci nemocničního prostředí, na nákup nadstandartního vybavení a zdravotnických potřeb, na finanční a sociální pomoc rodinám, na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě, na nákup dárků, výtvarného materiálů a na financování volnočasových aktivit.

Čistý výtěžek akce v roku 2020 byl 1 924 560 Kč. Rozvezlo a prodalo se 39 317 kusů vánočních hvězd. Vánoční hvězda byla rozvezena do 139 měst a vesnic ČR . Do celé akce se zapojilo 580 dobrovolníků . Hvězda zaplavila 448 míst – škol, firem, podniků, prodejen, organizací a jiných institucí.

Veškeré informace naleznete na www.vanocnihvezda.eu Zakoupením Vánoční hvězdy si pořídíte nejen krásnou květinu, ale i pomůžete. Velká „Vánoční hvězda“ stojí 120,- Kč, můžete si vybrat bílou nebo červenou, letos je možné si zakoupit i malou ve stejných barvách za cenu 60,- Kč. Kdo má zájem, může si ji objednat a zaplatit v kanceláři u paní učitelky Hansmannové do 22. 11. 2021. Věříme, že Vánoční hvězda rozzáří o letošních Vánocích i vaše domovy. Vydávat se budou od 29.11.  odpoledne, 30.11. během dne.

 

Mohlo by vás zajímat...