Souboj čtenářů – 1. místo

NAŠI ŠESŤÁCI ZVÍTĚZILI V CELOSTÁTNÍM FINÁLE SOUBOJE ČTENÁŘŮ!

V pátek 11.5.2018 vyrazila skupina našich šesťáků na pražské Výstaviště, kde se konalo finále Souboje čtenářů, soutěže ve čtenářských dovednostech. (Děti do něho postoupily před třemi týdny získáním úžasného třetího místa v konkurenci 105 týmů z celé České republiky !

Deset vybraných finalistů reprezentovalo svůj tým (a školu). Naše děti natolik předvedly své čtenářské znalosti, bystrost i schopnost zformulovat správnou odpověď, že se staly absolutními vítězi celé soutěže!!! Doslova převálcovaly své soupeře. Svědčí o tom bodové rozestupy na stupních vítězů. V posledních ročnících byly obvyklé 2-5 bodové rozdíly mezi školami, Hluchák byl letos o 20 bodů lepší než druzí a o 40 bodů předčil třetí tým!


My, které jsme byly spoluaktérkami i „trenérkami“ celého tříměsíčního snažení, sdílíme velikou radost nejen z fantastického prvního místa v republice, ale moc nás těší i zápal pro věc, který děti předvedly. Kromě obohacení přečtenými příběhy udělaly veliký osobní pokrok v tzv. čtenářské gramotnosti, což jim ve studiu i v jiných oblastech života přijde více než vhod. Naučily se promýšlet, spolupracovat, formulovat, nevzdávat se – a to vůbec není málo…!

A.Havlíčková, I. Pavlíková, M. Fišerová

Fotografie pořízené organizátory (www.rostemesknihou.cz) najdete na odkaze 

Mohlo by vás zajímat...