SEVERKA 2024

V pondělí 10. 6. v 8:30 jsem odjeli od Hlucháku na Severomoravskou chatu. Po příjezdu byla všude kolem mlha. Rozdělili jsme se do pokojů a vybalili věci. Sraz byl v jídelně, kde nám paní učitelky řekly potřebné informace a přišlo losování družstev. Poté nám pan kuchař uvařil výborný oběd, který jsme s chudí snědli a šli na pokoje, kde následnoval polední klid. Odpoledne jsme hráli různé hry. Začal turnaj ve vybíjené a brainboolu, který trval dva dny a byl velice napínavý.

V úterý nás paní učitelky probudily v 7:30 a my už očekávali výbornou snídani plánovanou na 8:00. Dopoledne jsme měli výuku angličtiny a přírodopisu zábavnou formou. Odpoledne jsme podnikli krátkou vycházku ke svaté Trojici, kde každý tým vytvořil nápis Severka 2024 z lesních materiálů. Středeční odpoledne se neslo ve znamení Spelling Bee, soutěže ve spellování. Zbytek osazenstva hrál venku diskgolf, lesní golf a přehazovanou. Na večer jsme se všichni moc těšili, protože nám paní učitelky připravily noční hru. Museli jsme jí po dvojicích vyznačenou cestou a hledat obrázky, které nám pak daly dohromady film. To všechno samozřejmě v angličtině. Čtvrteční odpoledne se neslo ve znamení hry Scrabble a biatlonu, ale už jsme se nemohli dočkat večerní obří diskotéky. Tu jsme si všichni opravdu užili. Byla nám o půl hodiny prodloužena večerka, ale i po ní bylo veselo.

Poslední den nás paní učitelky nechaly spát o půl hodiny déle a po snídani jsme už museli balit. Těsně před obědem nám vyhlásily všechny sportovní soutěže, noční hru, Spelling Bee a The best speaker of Severomoravská chata. Vítězové dostali krásné ceny a už jsme jen poobědvali a čekali venku na sluníčku na autobus. Ten přijel načas a odvezl nás domů. Celý týden provázela dobrá atmosféra, vtipy a skvělá nálada. Strašně moc bychom chtěli jet znovu!!!

Dorota Fabiánová 6. C

Mohlo by vás zajímat...